מיקרופון לכל מטרה

המשותף לכל אירוע או הופעה הוא הצורך במערכת הגברה לאפשר לשמוע וליהנות מהשירה ומהמוזיקה. האביזר החשוב בכל מערכת הגברה הוא כמובן המיקרופון. המיקרופון הוא ה'כלי' הקולט את הנואם או הזמר וממנו מועבר הקול במסלול דרך כל המרכיבים עד לרמקולים ולאוזני הקהל.
 
המיקרופון הוא הראשון בשרשרת ואולי הקובע את האיכות מכול שאר המרכיבים.  תפקיד כל המרכיבים להגביר ולהעביר את הקול באופן המדויק ביותר למקור אך האיכות נקבעת בראש ובראשונה על ידי המיקרופון.    
יש סוגים רבים מאד של מיקרופונים, כל אחד ואופיו ותכונותיו שמתאים למטרה מאוד ייחודית ועיקרית.  סוגי מיקרופון בעלי מאפיינים שמותאמים לשירה או לנאומים, לכלי נגינה מסוג כזה או אחר כמו לכלי מיתר או קלידים, לנשפנים או כלי הקשה, לשירה או נואמים, להקלטות או למופע חי. לכל מטרה המיקרופון המתאים לו באופן מיוחד. מיקרופון הוא שם כללי לכלי הממיר את הקול המופק לזרם חשמלי. ההתמרה נעשית בחלק המותקן בו ומכונה 'הקפסולה'.  המבנה הפיזי של המיקרופון מתוכנן כך שיתאים ל'קפסולה' , האביזר הממיר את הקול לאנרגיה חשמלית, ולעצמת וגוון מקור הקול.  מיקרופונים לאולפני הקלטה המוצבים על חצובה וגודלם ומשקלם משני לחלוטין בתכנון הפיזי וניתן דגש על איכויות ה'קפסולה' לעומת מיקרופונים לשירה המותאמים להחזקה ביד שמשקלם והמבנה הארגונומי חשוב ומיקרופונים להגברת כלי נגינה המותאמים למגוון התדרים המפיק הכלי ולהתקנה על תופסנים ייעודיים המותאמים לכלי הנגינה אותו מבקשים להגביר.

המאפיינים העיקריים מאוד מגוונים, הדגש הוא על מאפייני הקליטה: מיקרופון שטח, מיקרופון דינמי, מיקרופון קונדנסור, מיקרופון קרדיואידי, אומני או היפר…..וגם האם המיקרופון מתחבר למערכת עם כבל או הוא אלחוטי.
ברכישת מיקרופון חשוב למצוא את ההתאמה המושלמת כדי לוודא שהצורך שלכם ייענה במלואו, לא לבחור במיקרופון המתאים לכלי נגינה לשימוש בחדר ישיבות. לא לקחת מיקרופון לשירה ולנסות להגביר מקהלה או לנסות להגביר תוף רגל עם מיקרופון שטח. יש סיבות טובות לכך שיש מגוון רחב כל כך. מגוון מאפייני מקור הצליל ושונותם בעצמתם, בפיזור ותחום התדרים המודגשים גדול ביותר. המטרה לקבל את תוצאה הטובה ביותר ולכן יש לבחור את המיקרופון באופן מדויק , רצוי להיוועץ עם איש סאונד מומחה.

החברות האיכותיות
העדיפות היא לבחור במיקרופונים מקצועיים ואיכותיים של החברות המובילות בתחום הטכנולוגיה. כבכול מוצר יש יצרנים מובילים שאיכות מרכיבי המוצר והתוצאה המופקת עולה על האיכות הממוצעת.  הבחירה קלה, אם לפי איכות החומרים וטיב השרות המוצע ואם לפי התוצאה \ הסאונד המשקף מיד את איכות המוצר.  לחברות הגדולות מיגוון רחב ביותר של דגמים, כל אחד ובייעוד שלו ויבואן מקצועי יסכים להדגים, לאפשר להתנסות כי בסופו של דבר סאונד הוא עניין של טעם ורגישות ולא רק מבנה פיזי ותכונות טכניות. זמר או מוסיקאי מקצועי  ירצה להרגיש את היכולות של המיקרופון.
נקודת מבט אחרת על נושא המיקרופונים היא ההשפעה על האומן.  יש שיחפשו את המיקרופון בכדי להישמע חזק וסמכותי, יראו בו מקור של כוח ושליטה. ויש שיירתעו מעצמת הקול הנשמעת או מיכולת הקליטה של כל נשימה וכל ליחשוש.  מעניין ונחמד לעקוב אחר המשתמש ולהבחין בתגובותיו ומפעיל המערכת להיות ארוך לכוון את המערכת בהתאם.
   
מעוניינים לרכוש מיקרופון מאיכות גבוהה ובמחיר משתלם? מעוניינים לקבל ייעוץ בבחירת הדגם המתאים לצרכיכם?
שמע מערכות מולטימדיה מעמידה לרשותכם מגוון רחב של מיקרופונים מסוגים שונים, באיכות גבוהה ובעלויות סבירות מיצרנים מובילים. תגיע, תנסה, תבדוק ותתרשם. לפרטים, התקשרו לטלפון 03-5702207